من  انیمشن های مشهور را  خیلی بیشتر  از  بعضی فیلمها می پسندم .مثل شرکت هیولاها، شرک، عصر یخبندان ،...

به نظرم ایده های محشری توشون به کار رفته که تو هیچ فیلمی پیدا نمیشن. چند وقت پیش پدرم دو انیمیشن به نامهای - بالا- و -کورالین-( همان تصویر اول) خریده بود .-بالا- که خیلی معروفه و حتی امسال تو لیست بهترین های اسکار هم هست را نصفه دیدم ولی کورالین را کامل دیدم محشر بود واقعا پایان غافلگیر کننده ای داشت!

ماجرای فیلم درباره دختری به نام کورالین هست که پدر و مادر پر مشغله ای داره که به اون توجهی ندارن  و کورالین آرزو میکنه که ای کاش والدینش بیشتر بهش تو جه میکردن. روزی در خانه شان دری پیدا میکنه که در پشتش تونلی هست کنجکاو میشه و وارد تونل میشه اون ور تونل در حقیقت خانه خودشان هست ولی با یک تفاوت ! اونجا پدر و مادری هستند کاملا ایده آل اما .... با چشمانی دکمه ای!

دکمه بودن چشمان پدر و مادرش اصل ماجراست که بهتره لو ندهم.

پیشنهاد میکنم حتما این انیمیشن فوق العاده را ببینید!

 

تلخی بی پایان یا پایان تلخ!

دومین فیلمی که دیدم و خیلی خوشم اومد -درباره الی - بود .درباره الی فیلمی از اصغر فرهادی فیلمی قابل تامل است ما بادیدن این فیلم درمی یابیم که یک دروغ چطور میتواند زندگی یک نفر را نابود کند.

داستان این فیلم درباره چند جوان است که به سفر شمال میروند و با ناپدید شدن الی سفرشان به طور وحشتناکی تغییر می یابد.

پایان فیلم را زیاد نپسندیدم دلم میخواست جنازه الی پیدا نشود تا بتوانم خیال کنم که الی فرار کرده اما نمرده!

بازیها فوق العاده بودند گلشیفته یکی از بهترین بازیهایش را ارائه داد و ترانه هم مثل همیشه عالی بود. از بازی شهاب حسینی زیاد خوشم نیامد یک جورایی بی تفاوت بود و وقتی فهمید الی در دریا غرق شده اصلا ناراحتی اش را بروز نداد دختری که از او خوشش آمده بود و قرار بود با او ازدواج کند وقتی مشخص شد برای جان کودکی خود را به آب دریا سپرده و غرق شده اصلا برایش مهم نبود! ناراحتی ای که در سپیده موج میزد ذره ای در وجود احمد نبود.

ولی در کل -درباره الی- فیلمی بود که بعد از مدتها بهم چسبید و تا چند روز بهش فکر میکردم  و دوبار دیدمش و حاضرم چندباره و چندباره شاهدش باشم.